Diskovni sistem kot integralni del konvergirane infrastrukture
Pred časom so pri HP-ju predstavili pri diskovni sistem, ki je popolnoma integriran v BladeSystem sistem strežniških rezin in predstavlja pomembno dopolnitev nabora produktov, ki skupaj tvorijo tako imenovano konvergirano infrastrukturo. Ker je HP StorageWorks P4800 BladeSystem SAN integriran v večjega od obeh ohišij za strežniške rezine, ne potrebujemo zunanjega
namenskega podatkovnega omrežja SAN. Če upoštevamo še enotno programsko opremo za upravljanja strežnikov, diskovnega sistema in mrežne opreme, lahko resnično govorimo o optimizaciji IT infrastrukture.
P4800 tako konsolidira strežnike, diskovne sisteme, sisteme za napajanje in hlajenje ter mrežno opremo v arhitekturno usklajeno celoto, ki močno poenostavi upravljanje in zniža stroške. HP P4800 BladeSystem SAN sestavljajo HP BladeSystem c7000 ohišje, štiri fizična P4000sb vozlišča, dve visoko zmogljive SAS stikali in dve MDS 600 ohišji za trde diske visoke gostote. Za mrežne povezave znotraj BladeSystem ohišja skrbi tehnologija FlexFabric tehnologija, ki omogoča alokacijo podatkovnih poti do
vsake strežniške ali SAN mrežne kartice indivdualno, s čimer dosežemo visoko stopnjo fleksibilnosti virtualnih okolij. LAN in SAN infrastrukturi sta tako poenoteni, zmogljivost iSCSI podatkovnega omrežja pa znaša 10GbE.
Celoten sistem zaseda 20U višine v strežniški omari, v njem pa je prostora še za 12 strežniških rezin. Vsa štiri P4000sb SAN vozlišča s SAS diski komunicirajo preko redundantnih SAS stikal, v osnovi pa je na voljo 42TB bruto kapacitete, ki jo lahko brez težav povečamo do 672TB znotraj enega SAN omrežja. Visoko razpoložljivost podatkov zagotavljajo strojno podprta RAID 5 tehnologija v MDS600 diskovnih ohišjih, poleg tega pa še Network RAID ravni 5, 6, 10, 10+1 ali 10+2. Nameščene strežniške
rezine do SAN omrežja dostopajo preko 10-gigabitnega vmesnika v c7000 ohišju, kar zagotavlja visoko varnost podatkov, saj podatkovni promet med strežniki in diskovjem dejansko ne zapusti strežniške omare.
Na HP P4800 G2 SAN strojni opremi teče SAN/IQ 9.0 programska oprema z izboljšano podporo za »VMware vStorage API for Array Integration (VAAI)«. Rezultat je bistvena pohitritev VMware funkcij, kot so kloniranje, hkrati pa se precej zmanjša obremenitev VMware ESX strežnikov, kar odjemalcem omogoča povečanje gostote virtualnih strojev na diskovno enoto tudi do 6-krat.
P4800 je še posebej primerna platforma za rešitve virtualnih namizij (VDI). P4800 sistem je sposoben podpreti do 1.600 uporabnikov in to ob približno polovico nižjih investicijskih stroških, kot pri klasičnih, neintegriranih sistemih. Prihranimo predvsem na račun dejstva, da ne potrebujemo dodatnih zunanjih stikal in ostale mrežne opreme. Na voljo sta dve referenčni arhitekturi, ki podpirata bodisi Microsoft Hyper-V skupaj z rešitvijo Citrix XenDesktop, bodisi VMware View. Za potrebe
upravljanja uporabljamo enotno HP Insight Software programsko opremo in tako celotno infrastrukturo upravljamo z enega mesta in z enotnim programskim orodjem.
Več informacij....
Izboljšajte svojo produktivnost z novimi monitorji HP E-Series G5
Nova generacija HP EliteDisplay monitorjev, ki je namenjena tako uporabi v domačem, kot poslovnem okolju, zajema enajst trajnostno oblikovanih modelov z velikostjo od 21,5 do 44,5 palcev. Zaznamujejo ...
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.
ATR.SIS d.o.o.