Skladovna infrastruktura ("Composable Infrastructure") znižuje investicijske stroške pri velikih projektih in močno pohitri čas, potreben pri vpeljavi novih aplikacij. Bistvo HPE Synergy je združitev podsistemov za hrambo podatkov, strežnikov in mrežnih sistemov v enovito celoto, skupaj z zmogljivo programsko opremo za upravljanje. Njena največja prednost je možnost izjemno hitre programske (re)konfiguracije celotnega sistema, ko se za to pojavi potreba, brez pretikanja kablov, ročnih prilagoditev in nastavitev.
Osnovni gradnik je 10U visoko ohišje, ki ga lahko kupec pred nakupom poljubno definira glede na njegove specifične zahteve (različne opcije diskovja, procesorske moči in ostalega). Vključuje podsistem, na katerem tečejo upravljavska orodja, kot sta "Synergy Composer" in "Synergy Image Streamer". V eno strežniško omaro lahko dodamo največ štiri takšna ohišja, za večja enterprise okolja pa lahko združujemo tudi večje število strežniških omar.
Bistvena novost oziroma sprememba glede na klasično infrastrukturo v podatkovnih centrih ni nova oblika kombinacije strojne opreme, temveč inteligentna programska oprema, s katero na zelo enostaven način sestavljamo pomnilniške ("storage"), računske ("compute") in povezovalne ("fabric") vire. Na voljo so preddefinirane šablone za številne aplikacije, ki samodejno konfigurirajo sistemske vire s ciljem optimizirati njihovo izvajanje. Na ta način smo lahko prepričani, da se vse skupaj izvede po načelu najboljših praks, izognemo se morebitnim napakam in ne izgubljamo časa po nepotrebnem. Upravljavska programska oprema lahko hrani tudi namestitvene slike operacijskih sistemov in jih aplicira, ko konfiguriramo posamezni virtualni strežnik. Če za določeno aplikacijo preddefinirana šablona še ne obstaja, ima uporabnik na voljo poseben "unified API" - vmesnik za programiranje, v katerem z enostavnim vpisom enovrstične kode definira celotno konfiguracijo strežnika, ki ga potrebuje. Na ta način se ob vpeljavi nove aplikacije izognemo čakanju, da IT oddelek nabavi, implementira, definira in validira primerno strojno in programsko okolje zanjo, kar ponavadi traja precej časa.
Filozofija t.i "skladovne" infrastrukture sicer ni nova, saj je že znana iz Cisco UCS M serije strežnikov, vendar je po ugotovitvah analitikov HPE najbljižje cilju, ki jih tovrstna tehnologija omogoča. Sprva bodo takšne rešitve namenjene velikim sistemom, ki želijo prilagodljivost, ki jih s seboj prinašajo oblačne rešitve, vendar svojih aplikacij in podatkov iz varnostni in regulatornih razlogov ne želijo imeti zunaj svojih zidov v (javnih) oblakih.
HPE Synergy je pravzaprav naslednji korak pri razvoju konvergenčne infrastrukture, vendar s to razliko, da ne obstajajo fiksna razmerja med računskimi in pomnilniškimim viri temveč lahko poljubno kombiniramo ene in druge. V teku je tesno sodelovanje s podjetji, kot so VMware, Microsoft, Puppet in drugimi, ki jim HPE želi omogočiti dostop do API-ja skozi njihova lastna virtualizacijska in upravljavska orodja.
HPE Synergy prinaša še eno prednost in sicer poenostavitev nabavnega procesa, saj dejansko kupimo "bazen" virov, ki jih lahko šele kasneje poljubno konfiguriramo. Pri nakupu klasičnih IT gradnikov moramo le-te že predhodno natančno definirati in poskrbeti, da bo vse skupaj povezljivo in da bo delovalo na optimalen način.
Takšen inovativen infrastrukturni koncept bo verjetno sprva najbolj zanimiv velikim uporabnikom sistemov strežniških rezin (HPE BladeSystem), ki so že vajeni konvergenčne infrastrukture in bodo želeli narediti korak naprej. Seveda, ko obstoječo infrastrukturo amortizirajo do konca.
https://www.hpe.com/us/en/integrated-systems/synergy.html
V podjetju ATR.SIS vam nudimo celovit nabor storitev vzpostavitve in vzdrževanja strežniške infrastrukture, ne glede na velikost vašega podjetja. Za več informacij ali za ponudbo nas kontaktirajte prek kontaktnega obrazca.