Ko govorimo o računalnikih za zahtevne uporabnike, ne moremo mimo HP Z in ZBook delovnih postaj. Čeprav se njihov cenovni razpon v spodnjem delu precej prekriva z bolj običajnimi računalniki, se od slednjih razlikujejo po zmogljivosti, zanesljivosti in možnosti precej konkretnih nadgradenj strojne opreme, vse do ekstremnih konfiguracij za najzahtevnejše delo.
Če jih že na prvi pogled težko razlikujemo od klasičnih namiznih računalnikov, nam natančnejša primerjava pokaže, kako velike so dejanske razlike. Med pomembnejše sodi dejstvo, da delovne postaje omogočajo vgradnjo zmogljivih Intel Xeon procesorjev, ki so lahko v izvedbah s precej več jedri, podpirajo bistveno višje kapacitete spomina, že v osnovi imajo tudi več predpomnilnika in delujejo pri višjih hitrostih, kot Intel Core procesorji. Nekateri modeli, kot sta HP Z640 in Z840, omogočata vgradnjo dveh Xeon procesorjev za najbolj zahtevne računske operacije. Največja kapaciteta RAM-a pri Z840, ki se ponaša iz strežniškega sveta znano tehnologijo ECC in ki povečuje zanesljivost, je komaj verjetnih 1TB.
Druga pomembna prednost delovnih postaj je podpora profesionalnim grafičnim podsistemom (2D ali 3D). Tesno sodelovanje s proizvajalci NVIDIA, AMD in Intel omogoča hitro reševanje morebitnih težav uporabnikov, zagotovljeno je optimalno napajanje in hlajenje, vse grafične kartice imajo 3-letno standardno garancijo.
Kot alternativo klasičnim SATA SSD diskom lahko izbiramo med različnimi HP Z Turbo Drive nosilci, ki se ponašajo s pribižno 4x višjo hitrostjo sekvenčnega dostopa do podatkov, oziroma do 14x višjo hitrostjo v primerjavi z navadnimi magnetnimi nosilci. Najhitrejši HP Z Turbo Drive Quad Pro uporabnikom omogoča izjemno hiter dostop in obdelavo večjih količin podatkov, kar je pri delovnih postajah, ki so namenjen predvsem profesionalnim uporabnikom, ključnega pomena. Če vendarle ostanemo pri klasičnih SATA/SAS nosilcih, imajo nekateri modeli HP Z delovnih postaj na voljo kar 10 internih ležišč za vgradnjo diskovnih ali SSD nosilcev, kar skupaj ob trenutnih kapacitetah pomeni do okoli 20TB bruto skupne kapacitete. Klasični diski so zaradi cene še vedno zanimiva opcija, poleg 7.2k SATA diskov so v HP Z družini na voljo tudi hitri 10k in 15k SAS diski.
Marsikdaj so delovne postaje nameščene v prostorih, kjer temperatura, vlaga in ostale spremenljivke precej odstopajo od običajnih, zato je vsaka delovna postaja tekom razvoja podvržena intenzivnim preizkusom, proizvajalec navaja skupaj skoraj 370.000 ur, preden je izdelek na voljo za naročilo. Ločeno se v ekstremnih razmerah izvajajo tudi testi na posameznih komponentah, vse z namenom odkriti šibke točke, ki bi lahko pripeljale do okvar in ki jih konkurenti ponavadi spregledajo.
Da delo poteka čimbolj nemoteno, so HP Z delovne postaje certificirane s strani neodvisnih razvijalcev programske opreme (ISV). Prilagoditev konfiguracije posamezni aplikaciji nam omogoča orodje HP Performance Advisor, ki je v pomoč že pri začetnih nastavitvah, kasneje pa tudi ob prilagajanju sistema željam in potrebam.
HP Z namizne delovne postaje se ponašajo tudi z enostavavnim nadgrajevanjem in servisiranjem, ki ga omogoča ohišje računalnika, do katerega lahko dostopamo brez uporabe orodja, vsi zatiči pa so tudi posebej označeni. Naj nazadnje omenimo,da imajo delovne postaje daljši življenjski cikel, kot poslovni računalniki, zato je ponavadi daljša tudi amortizacijska doba.
V podjetju ATR.SIS smo vam na voljo za svetovanje o pravi izbiri računalniške opreme, ki najbolj ustreza vašim potrebam. Zagotavljamo vam ugodne nakupne pogoje tako za posamezno napravo kot za večje serije naprav.
Za več informacij ali za ponudbo nas pokličite ali kontaktirajte prek kontaktnega obrazca.