Varovanje podatkov s tehnologijo deduplikacije druge generacije

Ustrezno varovanje podatkov je kot zavarovalna polica. Večinoma je ne vnovčimo, je pa ključnega pomena, če težave oziroma škoda dejansko nastane. Stroški »zavarovanja« pri varovanju podatkov niso samo stroški opreme in njenega vzdrževanja, pač pa tudi negativen vpliv na izvajanje poslovnih procesov, če na primer arhiviranje ali obnavljanje podatkov trajata predolgo, če podatki na oddaljenih lokacijah podjetja niso ustrezno varovani ali če stvari enostavno niso urejene skladno z zakonsko regulativo.

Kot neposreden odgovor na omenjene vprašanja so se pred nekaj leti pojavile tehnologije, ki so bistveno vplivale na izboljšanje procesov arhiviranja. Poleg precejšnje pocenitve trdih diskov je bil ključen razvoj tehnologije deduplikacije podatkov. Prva generacije te tehnologije je sicer uporabnikom prinesla kar nekaj koristi, že tedaj pa se je vedelo, da ima večino potenciala še pred seboj. HPE je leta 2010 zasnoval strategijo razvoja deduplikacije, ki danes prinaša izboljšave predvsem na področjih, kot so zmogljivost, prilagodljivost in upravljanje s podatki. StoreOne tehnologija je zasnovana na enotnem deduplikacijskem algoritmu, ki so ga razvili v laboratorijih HPE labs in deluje na vseh HPE-jevih strojnih in programskih rešitvah za varovanje podatkov.

Obstaja splošno soglasje, da so v povezavi z varovanjem podatkov kritična predvsem sledeča področja, ki na ta ali oni način tarejo uporabnike:

Časovna okna, ki so na voljo za arhiviranje

Največji izziv je arhivirati vse več podatkov v vse krajšem času. Pri HPE-ju na to odgovarjajo s tako imenovano »scale-out« arhitekturo, ki uporabnikom omogoča, da kupijo samo takšne kapacitete in zmogljivosti, kot jih resnično potrebujejo, ne pa da bi morali obe kategoriji kupiti na zalogo.

Obnova podatkov po katastrofičnih dogodkih

Ključno je, da so podatki shranjeni na tistih lokacijah, ki omogočajo njihovo obnovitev v primeru katastrofičnih dogodkov. Na voljo je kar nekaj možnosti za replikacijo podatkov, ki poteka po podatkovnih povezavah z nizko pasovno širino, saj med lokacijami potujejo samo deduplicirani podatki. StoreOnce tehnologija omogoča, da se deduplikacija podatkov zgodi kjerkoli želimo, neposredno pri aplikaciji oziroma viru, kjer podatki nastajajo, v arhivskem strežniku ali pa neposredno na napravi, kjer se podatki shranjujejo. Deduplikacija se seveda lahko zgodi še preden se podatki prenesejo iz ene lokacije na drugo, zato lahko več kopij istih podatkov hkrati arhiviramo na večih lokacijah.

Varovanje podatkov na oddaljenih lokacijah

Pri podjetjih, ki delujejo na večih lokacijah ali celo v večih državah in celinah, so podatki zelo razpršeni in pogosto ne dovolj varovani. S StoreOnce tehnologijo lahko iz centralne lokacije dostopamo ali obnavljamo podatke, ne glede na to, kje se nahajajo.

Zmogljivosti pri obnavljanju podatkov

Investicije v arhivske rešitve ne pomenijo nič, če podatkov v razumnem času ni mogoče obnoviti. Večina ponudnikov še vedno daje poudarek pretežno na zmogljivostih arhiviranja, na obnavljanje pa pozabijo in ponavadi tega podatka niti ne objavljajo, da ne bi bili v zadregi. HPE-jeve rešitve so tukaj močno v ospredju, saj omogočajo hitrosti do 30 TB/uro, kar je največ med primerljivimi rešitvami.

StoreOnce Catalyst

StoreOnce Catalyst (API toolset) je nova nadgradnja arhivskih rešitev in omogoča premikanje dedupliciranih podatkov neposredno iz arhivske aplikacije med StoreOnce sistemi, brez potrebe, da bi jih pred tem »rehidrirali«, torej spravili v izhodiščno stanje.  StoreOnce Catalyst pravtako omogoča replikacijo podatkov iz ene lokacije na več lokacij hkrati in kaskadiranje podatkov med lokacijami v deduplicirani obliki (izraba povezav z ozko pasovnoširino).

Integracija v vaše okolje

StoreOnce tehnologija je široko podprta (podpira jo vedno več vodilnih arhivskih programskih rešitev na tržišču), zato vam ob nakupu novega StoreOnce sistema ni potrebno  menjati programske opreme za arhiviranje, če tega nočete. Če pa to ni ovira, obstaja kar nekaj dobrih razlogov, zakaj si velja bliže pogledati HPE-jev Data Protector. Le-ta namreč ponuja funkcionalnosti, ki jih ne boste našli drugje:

  • HPE Data Protector uporablja StoreOnce deduplikacijski algoritem, kar omogoča enostaven prenos dedupliciranih podatkov na katerokoli StoreOnce strojno opremo.
  • HPE Data Protector podpira kontekstualno iskanje arhiviranih podatkov, kar pomeni, da lahko obnovimo podatke s točno določeno vsebino, ne samo podatke z določenim poimenovanjem (ime datotek).
     

Za več informacij ali svetovanje o najprimernejši rešitvi arhiviranja ali replikacije podatkov nas kontaktirajte preko kontaktnega obrazca.

Vprašajte nas!

Kontaktirajte nas, zahtevajte ponudbo ali servisni zahtevek prek kontaktnega obrazca prek kontaktnega obrazca in odgovorili vam bomo kar najhitreje!

Prejmite obvestila

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

ATR.SIS d.o.o.